Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Wspieramy młode talenty

Printer Friendly and PDF

Satel_logo_black_200Wielki Światowy Finał Odysei Umysłu, zwany też mistrzostwami świata, odbył się w dniach 22-26 maja 2013 roku na Uniwersytecie Stanu Michigan w East Lansing w Stanach Zjednoczonych. Była to już 34. edycja tego międzynarodowego konkursu dla młodych talentów.

 

 

Satel_grupa_500

Odyseja Umysłu to międzynarodowy program edukacyjny dla dzieci i młodzieży. Odyseusze współzawodniczą ze sobą w czterech grupach wiekowych. Jego główną ideą jest inspirowanie rozwoju kreatywnego myślenia poprzez zachęcanie do twórczego rozwiązywania problemów i uczenia się pracy w zespole. Drużyna startująca w konkursie składa się z siedmiorga zawodników oraz dwóch trenerów.

W Polsce program Odyseja Umysłu prowadzony jest od ponad 20 lat. Pierwsza drużyna rozpoczęła pracę w 1989 roku, a pierwszą krajową edycję konkursu zorganizowano w roku 1992. Od tego czasu w programie wzięło udział w sumie kilkanaście tysięcy polskich Odyseuszy.

Satel_grupa1_500

W tym roku firma SATEL miała przyjemność współuczestniczyć w umożliwieniu wyjazdu drużyny z Ośrodka Twórczej Psychoedukacji DAMB z Gdańska do USA, aby mogła sprawdzić się w wyjątkowo trudnym zadaniu, jakie postawili przed uczestnikami organizatorzy. Zadanie długoterminowe nosiło nazwę „Przebojowa Architektura”. Młodzież (14-16 lat) w ramach konkursu wykonała replikę Bramy Holsztyńskiej w Lubece oraz witraż symbolizujący współpracę, a także przygotowała krótkie przedstawienie, podczas którego były realizowane wszystkie elementy określone w szczegółowym opisie problemu. Grupa konkurowała z drużynami – z USA, Meksyku, Singapuru, Chin, Korei Południowej, Niemiec i Polski.

Satel_grupa2_500

Z przyjemnością informujemy, że nasza drużyna zdobyła największą liczbę punktów za realizację tegoż zadania ze wszystkich 825 drużyn biorących udział w finałach! Serdecznie gratulujemy!

Cieszymy się, że możemy chociaż w niewielkim stopniu pomóc młodym, ambitnym i zdolnym umysłom rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności. Doświadczenie jakie zdobywają biorąc udział w tego typu przedsięwzięciach jest bezcenne i będzie procentowało w ich przyszłym życiu.

Mamy nadzieję, że w kolejnym roku polscy uczniowie znowu pokażą jak mocną stanowią konkurencję na arenie międzynarodowej. Trzymamy kciuki!

W imieniu dzieci chcielibyśmy w tym miejscu podziękować również firmie SCHÜCO, która współuczestniczyła w dofinasowaniu drużyny z Gdańska.

Bezpośr. inf. Agnieszka Pitrus
SATEL

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony