Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Tyco International przejmuje IntelliVid

Printer Friendly and PDF

Tyco International (NYSE: TYC; BSX: TYC) przejmuje aktywa IntelliVid, twórcy rozwiązań do inteligentnej analizy wideo dla handlu detalicznego, i dołącza je do portofolio American Dynamics w zakresie technologii wizyjnych systemów bezpieczeństwa.

Od roku 2003 firma IntelliVid dostarczała swoim klientom inteligentne biznesowe aplikacje, wykorzystujące analizę obrazu wizyjnego w celu zapobiegania kradzieżom i zapewniania bezpieczeństwa klientów.

Don Lyman, wiceprezes oraz szef biznesowej komórki kontroli dostępu i systemów wizyjnych w Tyco International powiedział: „Kontynuujemy inwestowanie w naszą markę rozwiązań wizyjnych American Dynamics” poprzez badania i rozwój (R&D) oraz przejęcia. Jesteśmy zadowoleni, że dodajemy zaawansowaną analitykę wizyjną IntelliVid, która powinna w sposób znaczący polepszyć nasze ofertowanie na kluczowe rynki, w tym handel detaliczny”.

Przejęte aktywa obejmują kompletną linię rozwiązań wizyjnych Video Investigator firmy IntelliVid, terminale kasowe (POS), akceleratory i oprogramowanie do komputerowo wspomaganego śledzenia (ang.: Computer Aided Tracking – przyp. Red.). Nowe rozwiązania będą mieć wpływ na technologię American Dynamics o nazwie VideoEdge, pozwalając na użycie zapisanego materiału wizyjnego do zapobiegania kradzieżom w czasie rzeczywistym i poprzez działania śledcze oraz do inteligentnych rozwiązań służących do przechowywania danych. Przyszłe wersje będą uwzględniać integrację z cyfrowym systemem nadzoru wizyjnego Intellex.

Video Investigator zamienia wielkie ilości materiału wizyjnego w kluczowe strumienie informacji, które umożliwiają badania śledcze oraz odpowiedź w czasie rzeczywistym na sytuacje krytyczne. Materiał wizyjny, dzięki integracji z danymi dotyczącymi transakcji z POS, może być wykorzystany do efektywnego wychwytywania nielegalnych zachowań, które mogą prowadzić do utraty zysków. Zapis wideo, użyty jako narzędzie handlowe i marketingowe, umożliwia także przechwytywanie określonych wzorów zakupów i zachowań klienta, dostarczając handlowcom informacji do analiz w planowaniu strategicznym.

„Opatentowana technologia IntelliVid uzupełnia nasz istniejący asortyment wysoce skutecznych rozwiązań wizyjnych i pozwala nam szybciej dostarczać na rynek efektywne rozwiązania do analizy wizyjnej” powiedział Chuck Hutzler, wiceprezes R&D rozwiązań American Dynamics. „Nasz klient detaliczny powinien uzyskać znaczący zwrot inwestycji w wyniku przekształcenia technologii wideo w użyteczną informację operacyjną.”

„Jesteśmy podekscytowani, że łączymy się z zespołem systemów wizyjnych American Dynamics i natychmiast wnosimy wkład w osiąganie celu firmy – dostarczanie wiodących technologii wizyjnych” powiedział Patrick Sobalvarro, prezes IntelliVid.

Finansowe szczegóły przejęcia nie zostały ogłoszone.

źródło: www.securityworldhotel.com
tłumaczenie: Adam Bułaciński

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony