Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Sony zabezpiecza portugalskie centrum handlowe Palacio do Gelo

Printer Friendly and PDF

Quinta da Alagoa, Portugalia

Firma Sony zapowiada ukończenie 200-kamerowego systemu telewizji dozorowej i komunikowania w centrum handlowym Palacio do Gelo, przeznaczonego do monitorowania 175000 m2 powierzchni handlowej z ponad 200 sklepami i restauracjami, kinem i supermarketem.

W ramach zintegrowanego rozwiązania, które łączy sieciowe kamery IP, wewnętrzną telewizję, dźwiękowy system ostrzegawczy, systemy kontroli dostępu i sygnalizacji włamania, Sony dostarcza telewizję dozorową, system wyświetlania informacji wizualnej w miejscach publicznych (digital signage) oraz dźwiękowy system ostrzegawczy. Jest to pierwszy przypadek w Portugalii, że jeden dostawca zapewnia instalację i serwis tak różnych systemów w jednym projekcie.

Palacio do Gelo to jedno z największych centrów handlowych, jakie powstanie w Portugalii i miejsce dokonywania zakupów przez tysiące mieszkańców rejonu Viseo w centrum kraju. Sony dostarcza dla tego centrum różnorodny asortyment produktów i aplikacji, które odpowiadają specyficznym potrzebom złożonego środowiska handlu detalicznego na wielką skalę.

Simon Nash, kierujący marketingiem w dziale NVM/CCTV Sony Europe, wyjaśnia: „Jak dotychczas jest to najbardziej zaawansowana integracja dozoru wizyjnego i wyświetlania informacji wizualnej w Portugalii. Pokazuje elastyczność technologii Sony, optymalizującej wewnętrzne sieci IP. W Palacio do Gelo w obrębie tej samej przestrzeni mają miejsce rozmaite formy aktywności. 200 kamer IP zainstalowanych w całym centrum ma różną funkcjonalność, gdyż dobieraliśmy najbardziej odpowiednie kamery, zależnie od miejsca ich  zastosowania.”.

W obiekcie zainstalowano szereg miniaturowych inteligentnych sieciowych kamer kopułkowych Sony - stałych i ze sterowaniem obrotem, uchyłem oraz zbliżeniem (PTZ), wykorzystujących technologię DEPA (Distributed Enhanced Processing Architecture). Pozwala ona na inteligentną analizę obrazu oraz na realizację wysokiej skuteczności sieci monitoringu IP bez przeciążania istniejącej infrastruktury teleinformatycznej. Z uwagi na wykorzystanie służących do zapewniania różnych usług sieci IP kamery Sony z całego centrum handlowego mogą być scentralizowane w jednym centrum dozoru i zarządzane przy użyciu oprogramowania Sony RealShot Manager. Możliwość rozsyłania obrazów przez sieć oznacza raporty z analiz i zdalną wideoweryfikację dokonywane w czasie „prawie rzeczywistym”, dzięki czemu zapewniona jest odpowiednia reprezentacja aktywności w danym miejscu.

System digital signage w Palacio do Gelo jest także zrealizowany na wielką skalę. W całym obiekcie zainstalowano 25 potężnych ekranów LCD z oprogramowaniem Ziris View firmy Sony, co pozwoliło na uzyskanie centralnie sterowanej platformy komunikacyjnej.

Więcej informacji na www.sony-europe.com.

Źródło: www.securityworldhotel.com
(Tłumaczenie: Adam Bułaciński, Redakcja)

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony