Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

SATEL wspiera GOPR

Printer Friendly and PDF

Satel-XXlat_logo_OK_250W 2007 roku firma SATEL rozpoczęła współpracę z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (GOPR). Dbanie o bezpieczeństwo, życie i mienie ludzkie stanowią dla firmy SATEL główne wyznaczniki działalności. Dlatego wspieranie takiej organizacji jak GOPR, która powstała aby nieść pomoc ludziom, których zdrowie lub życie jest zagrożone, zapobiegać wypadkom w górach oraz chronić środowisko górskie, jest zgodne z przesłaniem, jakie towarzyszy firmie SATEL.

Satel_P1010515_gopr_4_NEWS_

Dnia 8 czerwca 2010 w siedzibie firmy SATEL została podpisana umowa, której przedmiotem jest kontynuacja współpracy. Umowę uroczyście podpisali: Jan Łuszczewski – prezes zarządu GOPR, Jacek Dębicki – naczelnik GOPR, Ireneusz Kowaluk i Leszek Polakiewicz – członkowie zarządu firmy SATEL.

Środki finansowe przekazane na ręce Zarządu Głównego GOPR zostaną przeznaczone na szkolenia prawie 300 ratowników GOPR w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Szczególny nacisk podczas kształcenia kładziony będzie na zdobycie umiejętności praktycznych, które ratownicy będą mogli stosować podczas codziennej służby w górach. Zakres szkolenia przeprowadzanego w Centrum Szkoleniowo Medycznym w Zieleńcu oparty jest na wytycznych światowych organizacji ratowniczych, medycznych i specjalistycznych, takich jak np. BLS-AED, BTLS, ILCOR, IKAR-CISA.

Stacje Centralne i Ratunkowe należące do GOPR zostały dodatkowo przez firmę SATEL wyposażone w urządzenia alarmowe. Dzięki temu znacząco zmniejszyły się włamania i kradzieże sprzętu przeznaczonego do ratowania ludzi.

GOPR zatrudnia 105 ratowników etatowych, a wspomaga ich 1 346 ratowników ochotników i 222 kandydatów na ratowników. Roczny bilans działalności ratowniczej za 2009 r. to: 2038 interwencji, 3235 akcji i 105 wypraw ratunkowych, w tym z użyciem śmigłowca – 37, liczba osób ratowanych 5543.

Bezpośr. inf. Agnieszka Nocuń, Satel

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony