Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Produkty Bosch otrzymały certyfikat CERTALARM

Printer Friendly and PDF

boschDwie czujki dymu oraz dźwiękowy system ostrzegawczy Praesideo firmy Bosch otrzymały znak jakości CERTALARM. Są to jedne z pierwszych produktów, które otrzymały certyfikat ogólnoeuropejski. CERTALARM ma wsparcie Komisji Europejskiej, a jego celem jest harmonizacja certyfikacji w europejskiej branży systemów pożarowych oraz systemów zabezpieczeń.

Bosch_Cerlalarm_500

Wśród produktów firmy Bosch, które noszą znak CERTALARM znajduje się konwencjonalna optyczna czujka dymu FCP-O 320, adresowalna optyczna czujka dymu FAP-O 420 oraz system Praesideo 3.5. Czujki dymu z sukcesem zakończyły test zgodności z normą EN 54-7, natomiast system Praesideo z normą 54-16. W teście potwierdzono także zgodność izolatorów zwarć optycznej czujki dymu FAP-O 420 z normą EN 54-17.

CERTALARM jest organizacją niedochodową, która oferuje procedury testowe i certyfikacyjne dla systemów pożarowych i systemów bezpieczeństwa w celu wypromowania znaku jednolitego w całej Europie. Przyznanie znaku jakości bazuje na testach prowadzonych przez niezależne laboratoria, które sprawdzają zgodność produktu z normami europejskimi – normą EN 54 dla produktów pożarowych oraz normą EN 50131 dla produktów bezpieczeństwa. Schemat certyfikacyjny CERTALARM został przyjęty przez organizację European Cooperation for Accreditation (EA; Europejska Współpraca w dziedzinie Akredytacji) jako „schemat branżowy”.

Osoba kontaktowa: Emilia Dobies
emilia.dobies@pl.bosch.com

Więcej informacji: www.boschsecurity.pl.

Bezpośr. inf. Bosch Security Systems

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony