Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

ONVIF dalej zwiększa udziały w rynku i zamierza standaryzować fizyczną kontrolę dostępu

Printer Friendly and PDF

 

W lipcu 2009 IMS Research (www.imsresearch.com) przeprowadził analizę udziałów rynku dwóch głównych organizacji proponujących otwarte standardy sieciowego sprzętu do obserwacji wizyjnej. Ta analiza ujawniła, że firmy uczestniczące w pracach związanych ze standardem ONVIF posiadały znacznie większe udziały w całym rynku sprzętu obserwacyjnego niż firmy działające zgodnie ze standardami PSI.

Ponieważ od tamtej pory nastąpił gwałtowny rozwój obu standardów, przy czym obie związane z tym organizacje zasygnalizowały masowy napływ nowych firm są dynamicznie wdrażane oba standardy. IMS Research ponownie przeanalizował relatywne udziały rynkowe obu organizacji standaryzujących sieciową obserwację wizyjną.

Nowa analiza rynku wykazała, że mimo wzrostu udziału obu ciał standaryzujących, członkowie ONVIF nadal reprezentują 72.1% rynku wobec 29,3% udziałowców PSIA.

Gary Wong, analityk w IMS Research, stwierdza – Przemysł jest bardzo silnie ukierunkowany na otwarte standardy w sieciowej obserwacji wizyjnej – aktualnie 35.1% rynku nie należy ani do ONVIF ani do PSIA. Istniały obawy, że wprowadzenie otwartych standardów może powiększyć tendencje konkurencyjne w i tak silnie rywalizującym środowisku. Obecnie wierzy się, że wprowadzenie standardów będzie motorem napędzającym rozwój rynku obserwacji sieciowych.

Na ostatniej wystawie ISC West, ONVIF zasygnalizowała rozszerzenie pierwotnego zakresu działań swojej organizacji.

Po dokonaniu ustaleń związanych z tworzeniem otwartych standardów dla produktów wizyjnych, organizacja ONVIF zadecydowała o poszerzeniu swego zakresu działań o kontrolę dostępu – stwierdził Uwe Thym, wiceprezes ds. marketingu w Bosch Security Systems. – W firmie Bosch sądzimy, że wspólne standardy w tych segmentach będą miały znaczące zalety w postaci dużej liczby zastosowań, w których łatwa aplikacja wyrobów służących do budowy systemów kontroli dostępu i systemów obserwacyjnych daje znaczne korzyści.

Przy dużym wsparciu producentów sieciowych systemów obserwacji wizyjnej i dużej liczbie wyrobów zgodnych z ONVIF przewidzianych do wprowadzenia na rynek w bieżącym roku nie zaskakuje, że ONVIF koncentruje się na ustaleniu innego standardu, oferującego synergiczne korzyści dla swoich członków – skomentował Wong.

Alastair Hayfield
Video Surveillance and VCA Group
IMS Research

Tłumaczenie: Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony