Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Moskiewski szpital pod ochroną Axis Communications

Printer Friendly and PDF

Dzięcięcy Instytut w Moskwie, dla zapewnienia całodobowej, skutecznej opieki nad małymi pacjentami, zainstalował sieć cyfrowych kamer sieciowych Axis. Nowoczesny monitoring nie tylko zapewnia lepszy nadzór nad chorymi i poczucie bezpieczeństwa dla personelu medycznego, ale też skutecznie chroni szpital przed nieproszonymi gośćmi.

Sieciowe kamery Axis zostały zainstalowane we wszystkich oddziałach szpitala, jak również na korytarzach, przy wejściach, w pobliżu wind, na klatkach schodowych i na parkingu. Kamery śledzące pacjentów na oddziałach połączono z monitorem w pokoju pielęgniarek. Dzięki temu, gdy tylko pacjent wezwie pomocy, pielęgniarka automatycznie dostanie obraz z odpowiedniej kamery i od razu zobaczy co dzieje się z potrzebującym pacjentem.

Musimy być pewni, że dostarczamy najwyższej jakości, szybką pomoc medyczną dla naszych pacjentów - podkreśla dyrektor szpitala dr Leonid Roshal.

Wybrane kamery połączono z systemem detekcji ruchu i dźwięku. Na oddziałach szpitalnych detekcja dźwieku umożliwia natychmiastowe zauważenie np. płaczącego dziecka. Detekcja ruchu została wykorzystana m.in. do alarmowania ochrony o wtargnięciu na strzeżone terytorium. Dodatkowo każda sytuacja wywołująca alarm jest automatycznie nagrywana (z 30 sekundowym wyprzedzeniem) i zachowywana, tak by w każdej chwili można było do niej powrócić.

Szpitalną sieć monitoringu budują 93 sieciowe kamery Axis m.in. AXIS 214PTZ, AXIS 216FD, AXIS 212PTZ, AXIS 232D i inne. W systemie wykorzystano także wideoserwery AXIS.

Bezpośrednim dystrybutorem kamer IP Axis w Polsce jest Softex Data SA.

Bezp. inf. Softex Data 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony