Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Monitoring wizyjny Manchesteru migruje do rozwiązań IP firmy Genetec

Printer Friendly and PDF

Firma Genetec ogłosiła, że brytyjskie miasto Manchester wybrało sieciowy system Omnicast 4.1 do znaczącego projektu modernizacji monitoringu wizyjnego. Manchester, ze swoimi ok. 700 kamerami analogowymi rozmieszczonymi po całym mieście, stopniowo migruje do rozwiązania IP, w którym wszystkie kamery będą ostatecznie zarządzane przez platformę IP.

Współpracując z brytyjskim integratorem IT, firmą C-ways Limited, władze Manchesteru wybrały system Omnicast za jego elastyczność i korzyści, oferowane przez jego nową funkcjonalność o nazwie Federation. David Walsh, szef instalacji technicznych z Centrum Nadzoru i Sterowania Manchesteru twierdzi, że „o ile wcześniej mogliśmy tylko korzystać albo z funkcji unicast (przesłania pojedynczego pakietów od jednego nadawcy do jednego odbiorcy) albo multicast (dystrybucji informacji, w której odbiorcy są widziani dla nadawcy jako pojedynczy grupowy odbiorca), to Federation umożliwi nam korzystanie z nich obu jednocześnie, zapewniając lepsze zarządzanie pasmem”. Przy pięciu centrach nadzoru działających w mieście w celu zarządzania starszymi systemami analogowymi, które stopniowo migrują do rozwiązań IP, Federation umożliwia także skierowanie przez sieci IP całego przekazu wideo do jednej centralnej stacji monitorowania. Nie będzie więc potrzeby utrzymywania oprócz niej innych centrów nadzoru, co przyczyni się do znacznego obniżenia kosztów operacyjnych. Dodatkowo elastyczność systemu umożliwia jego współpracę z istniejącą infrastrukturą i sprzętem pochodzącym od dowolnych dostawców. Zdaniem Davida Walsha „jest to bardzo istotne w aspekcie wydawania pieniędzy publicznych”.

Po miesiącu implementacji systemu Omnicast dokonano już migracji do nowej platformy dla 30 kamer policyjnych aglomeracji Manchesteru i 20  kamer z największego parku miejskiego. Według Davida Walsha „w przeciwieństwie do instalacji analogowych system został uruchomiony w ciągu godzin”.

Firma Genetec jest zadowolona, że od początku prac implementacja przebiega bez zakłóceń i system oferuje Manchesterowi dokładnie to, czego się tam oczekuje. Cavan Kendall, szef sprzedaży Genetec w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii, twierdzi: „nasz proces rozwoju zapewnia to, że tacy klienci, jak władze miasta Manchester, skorzystają z każdej innowacyjnej technologii w zakresie zabezpieczeń, jaka jest do zaoferowania i jesteśmy zadowoleni, że to my częściowo ją zapewniamy”.

Źródło: www.securityworldhotel.com

Tłumaczenie: Adam Bułaciński,  Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony