Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Mobotix umacnia swoją pozycję światowego lidera na rynku cyfrowych kamer megapikselowych

Printer Friendly and PDF

Według ostatnich badań The Word Market for CCTV & Video Surveillance Equipment – 2009 Edition, opublikowanych przez IMS Research, w 2009 roku firma MOBOTIX, dostawca sieciowych systemów zabezpieczeń charakteryzujących się wysoką rozdzielczością, kontynuowała umacnianie swojej pozycji, jako globalnego lidera na rynku cyfrowych kamer megapikselowych. Alastair Hayfield - Research Manager, IMS Research skomentował: – MOBOTIX nadal wykazuje dobre wyniki, pomimo kryzysu ekonomicznego. W ujęciu globalnym udział firmy w rynku megapikselowych kamer CCTV jest bliski 40%. Mobotix ma wciąż silną pozycję w Europie i kontynuuje zdobywanie rynku w obu częściach Ameryki.

Rynek kamer sieciowych ma tendencję wzrostową

W 2008 r. MOBOTIX odnotował również wzrost udziału w globalnym rynku kamer IP do 9%, stał się czwartym na świecie dostawcą w tym segmencie. Udział w rynku EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) wzrósł o 3,8%, dając firmie drugie miejsce. W Stanach Zjednoczonych, jest w tej chwili w pierwszej dziesiątce dostawców kamer sieciowych pod względem sprzedaży.
Przez 10 lat, od początku założenia firmy, MOBOTIX dąży do osiągnięcia czołowej pozycji na rynku, powiedział dr Ralf Hinkel, założyciel CEO MOBOTIX. – Będziemy kontynuować umacnianie tej doskonałej pozycji poprzez oferowanie innowacyjnych produktów głównie w obszarze technologii kamer hemisferycznych.

Bezpośr. inf. Urszula Woźniak
Linc

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony