Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Linie lotnicze Iberia podnoszą bezpieczeństwo swych obiektów dzięki rozwiązaniom Agent Vi

Printer Friendly and PDF

Jako największa grupa transportu powietrznego w Hiszpanii linie lotnicze Iberia (Iberia Airlines) zainteresowały się polepszeniem bezpieczeństwa terenów przeznaczonych wyłącznie dla samolotów, w następstwie zamachów bombowych z 2006 roku i w celu zapobiegania kradzieżom w swoich, liczących 200.000 metrów kwadratowych powierzchni obiektach. Przedsiębiorstwo to nie było zadowolone z istniejących systemów telewizji dozorowej. Aby unowocześnić swój system bezpieczeństwa zwróciło się do amerykańskiej firmy Agent Vi – twórcy oprogramowania do analizy wizyjnej. 

Diana Simon, szef ds. Bezpieczeństwa w Iberia Airlines stwierdziła: „W świetle ostatnich szeroko nagłośnionych ataków i przypadków naruszenia bezpieczeństwa w licznych portach lotniczych bezpieczeństwo pozostaje naczelną troską naszego działania. Przejście do rozwiązań IP wymagało wysoce skalowalnego systemu analizy wizyjnej, który umożliwiłby nam rozmieszczenie setek kamer przy eliminacji potrzeby użycia dodatkowego sprzętu i obniżeniu kosztów operacyjnych. Oprogramowanie z firmy Agent Vi pozwoliło nam to wszystko uzyskać, a analiza wizyjna spisała się ekstremalnie dobrze, mimo stanowiącego wyzwanie środowiska zewnętrznego w pobliżu obciążonego portu lotniczego”.

Obiekt Iberii, położony koło międzynarodowego portu lotniczego Madrid-Barajas, obejmuje siedem hangarów i komputerowe centrum operacyjne, które kontroluje odprawy, przemieszczanie się pasażerów na pokład samolotów i procesy związane z rezerwacją. Pomimo ruchu samolotów i ciężarówek po płycie lotniska, a także cieni pobliskich drzew, firma Agent Vi zapewniła Iberii łatwy sposób na dokładne wykrywanie obiektów poruszających się w zdefiniowanym obszarze, wkraczających na tereny zamknięte lub opuszczających je oraz przekraczających wirtualne linie, śledząc zarówno kierunek jak i prędkość tych obiektów a także rozróżniając je pod względem wielkości i innych parametrów. Współpracujące z systemem Agent Vi kamery dozorowe stały się aktywnymi oczami, które automatycznie raportowały różne zachowania stanowiące przedmiot zainteresowania, w czasie rzeczywistym i z ekstremalną dokładnością, twierdzi Agent Vi.

Firma Agent Vi współpracowała z lokalnym integratorem, Nordes Prosegur Tecnologia,  i zainstalowała swoje oprogramowanie do analizy wizyjnej na rejestratorach sieciowych (NVR -   network video recorders), dostarczonych przez partnera technologicznego On-Net Surveillance Systems Inc.(OnSSI).

„Z uwagi na to, że Iberia dokonała przejścia z ograniczonego analogowego systemu CCTV do pełnego rozwiązania IP, analiza wizyjna stała się punktem krytycznym całego przedsięwzięcia, a ze względu na unikatową architekturę Agent Vi sprawdziła się jako optymalne i efektywne pod względem kosztów rozwiązanie w tym przypadku” powiedział Javier Zammaron, szef Nordes-Prosegur.

Więcej informacji można uzyskać na www.agentvi.com

Źródło: www.securityworldhotel.com
Tłumaczenie: Adam Bułaciński, Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony