Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Integratorzy systemów bezpieczeństwa koncentrują się na analizach i projektach dla zwiększenia opłacalności

Printer Friendly and PDF

Wg badań IMS Research (www.imsresearch.com) był w roku 2009 oceniany na prawie 5 mld €5. Najszybciej rosnącym typem usługi okazały się być analiza i projekty, dla których obroty podwoją się pomiędzy 2009 i 2013. Analiza i projekt obejmuje szeroki zakres usług, łącznie z analizą ryzyka, oceną wrażliwości, audytami systemów, analizą polityki bezpieczeństwa, specyfikacją systemów i wymaganiami projektowymi. Historycznie te usługi były trudne do fakturowania, jako że zwykle te usługi są wykonywane na etapie przetargowym, a powinny być fakturowane jako część umowy na instalację i serwis. Mimo to wielu integratorów systemowych zamierza przesunąć się z rynku instalacyjnego o małej zyskowności w kierunku analizy i projektu jako nowego źródła przychodów.

Wielu wielkich integratorów definitywnie przesunęło się z rynku instalacyjnego. Instalacja jest najmniej zyskownym typem usługi, którą realizuje wielu lokalnych graczy, na rynku silnie podzielonym o wielkiej konkurencji. W wielu przypadkach podzlecanie są te zadania lokalnym instalatorom – twierdzi Niall Jenkins, analityk rynkowy.

Integratorzy twierdzą, że przychód z analizy i projektu daje większe zyski. IMS przewiduje, że integratorzy zwiększą swój portfel usług analizy i projektów w ciągu najbliższych kilku lat.

Ostatni zakończony raport IMS – „Europejski rynek integracji systemów bezpieczeństwa – wydanie 2010" omawia ten i inne tematy szczegółowo.

Bezpośr. inf. Alastair Hayfield
IMS Research
Tłumaczenie: Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony