Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

HDcctv Alliance i Dahua standaryzuje HDCVI 2.0

Printer Friendly and PDF

HDcctv Alliance ogłasza ustanowienie nowego globalnego standardu analogowej telewizji o wysokiej rozdzielczości – HDCVI 2.0. Standard ten bazuje na technologii HDCVI firmy Dahua. Standaryzacja umożliwia wprowadzenie rygorystycznej certyfikacji, dzięki której wszystkie odpowiednio oznakowane produkty HDCVI będą ze sobą całkowicie kompatybilne. Dzięki temu użytkownicy będą mogli swobodnie dobierać sprzęt zabezpieczający różnych marek. Jako twórca technologii HDCVI firma Dahua, właściciel patentu, wprowadziła rozwiązania, które są kamieniami milowymi w rozwoju HDCVI. Teraz jej własna, opatentowana technologia stała się globalnym standardem. Dahua udostępnia ją osobom trzecim, w tym także konkurującym między sobą producentom. Współudział w pracach HDcctv Alliance ułatwi im dalszą współpracę podczas konstruowania i produkcji urządzeń zgodnych ze standardem HDCVI 2.0, co przyczyni się do szybszej akceptacji tego standardu na rynku.

Jako członek stowarzyszenia HDcctv Alliance firma Dahua docenia, że jej technologia stała się światowym standardem przemysłowym. – Od momentu, w którym zastosowaliśmy HDCVI po raz pierwszy, w 2012 r., technologia ta zdążyła wzbudzić wielkie zainteresowanie nie tylko w Chinach, ale na całym świecie – powiedział Henry Zhang, wiceprezes Dahua Technology. – Teraz HDCVI jest światowym standardem, a nie tylko jednym z analogowych rozwiązań HD w przemyśle.

Na konferencji prasowej, która odbyła się podczas Security China Exhibition w Pekinie, firma Shany Electronics – członek HDcctv Alliance – zaprezentowała swoją najnowszą kamerę o szerokim zakresie dynamiki, zasilaną przez kabel koncentryczny (czyli z funkcją PoC) i bazującą na technologii HDCVI. – Shany oferuje produkty i rozwiązania w branży zabezpieczeń technicznych od ponad 20 lat – powiedział Danny Tang, Deputy General Manager w Shany Electronics. – Dzięki naszemu doświadczeniu w produkcji kamer analogowych mamy możliwość opracowania kamer HDCVI zaspokajających różnorodne wymagania naszych klientów. Przykładowo – takie funkcje jak True WDR, Auto Defog, LSC, 2D/3D DNR i PoC powodują, że rozwiązania zgodne z HDCVI sprawdzają się zarówno pod względem jakości obrazu, jak i stabilności urządzeń. Dzięki temu nasze produkty odróżniają się od produktów konkurencyjnych na coraz bardziej zatłoczonym rynku. Poza wysoką rozdzielczością obrazu nasze urządzenia mają również inne, unikalne właściwości – dodał Tang.

HDCVI 2.0 zyskał ostatnio akceptację członków stowarzyszenia. – Skoro już mowa o certyfikacji, HDcctv Alliance nadal będzie odgrywać ważną rolę w testowaniu produktów i przyznawaniu znaków świadczących o ich zgodności ze standardem – powiedział Todd Rockoff, przewodniczący HDcctv Alliance.

Rockoff podkreśla, że stowarzyszenie HDcctv Alliance zarządza wydawaniem oznaczeń zgodności ze standardami HDCVI 1.0, HDCVI 2.0, a także z mającym ukazać się w ciągu 12 miesięcy standardem HDCVI 3.0. – Tylko produkty członków stowarzyszenia HDcctv Alliance, które zostaną pozytywnie ocenione podczas certyfikacji, mogą być odpowiednio oznakowane, zarówno na obudowach urządzeń, jak i na opakowaniach. Dzięki tym oznakowaniom odbiorcy będą mogli łatwo rozpoznać produkty kompatybilne ze standardem i zyskać pewność, że wybrane urządzenia będą poprawnie pracować w dowolnym fragmencie systemu wizyjnego.

Bezpośr. inf. Michelle
Dahua Technology
ni_sijia@dahuatech.com
tel.: +86-571-28069750

Tłumaczenie: Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony