Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Bosch umacnia czołową pozycję na rynku urządzeń nadzoru wideo

Printer Friendly and PDF

boschBadanie przeprowadzone przez firmę IMS wykazuje duży wzrost w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki

Ostatnie badanie rynku przeprowadzone przez IMS Research potwierdziło czołową pozycję firmy Bosch Security Systems na rynkach telewizji dozorowej i sprzętu do nadzoru wideo w regionie EMEA. W raporcie za rok 2010 Bosch uplasował się na pierwszym miejscu wśród producentów koderów wideo i cyfrowych rejestratorów wideo. Tak dobry wynik firma zawdzięcza wprowadzeniu wielu nowatorskich produktów. Koder VIP-X1XF H.264 przyczynił się do znacznego zwiększenia udziału firmy Bosch w rynku koderów wideo. Z kolei wprowadzenie rejestratorów sieciowych i hybrydowych z serii 700 pozwoliło firmie umocnić swoją pozycję w segmencie cyfrowych rejestratorów wideo. Model VIP-X1XF H.264 zwiększa użyteczność istniejących kamer analogowych poprzez przekształcenie ich w wydajne, zautomatyzowane detektory zdarzeń oferujące na wyjściu wysokiej jakości obraz, który jest skompresowany z wykorzystaniem technologii H.264 i przesyłany przez sieć przy użyciu protokołu IP. Koder jest również wyposażony w dedykowany akcelerator sprzętowy obsługujący funkcje inteligentnej analizy obrazu (IVA). Wprowadza on do systemów telewizji dozorowej nowy poziom automatyzacji.

Nowy rejestrator sieciowy z serii 700 jest oparty na zupełnie nowej platformie wykorzystującej do przesyłania obrazu tylko protokół IP. Rejestrator może obsługiwać aż 32 kamery IP. Model hybrydowy z tej samej serii jest unowocześnioną wersją, cieszącej się szerokim uznaniem, platformy hybrydowej firmy Bosch (której najlepszym przedstawicielem jest rejestrator hybrydowy Divar XF); obsługuje maksymalnie 16 kamer IP i 16 kamer analogowych. Oba rejestratory z serii 700 oferują możliwość nagrywania w czasie rzeczywistym i odtwarzania w pełnej rozdzielczości 4CIF. Ponadto, tak samo jak w przypadku kodera VIP-X1XF H.264, urządzenia oferują zaawansowaną technologię kompresji H.264 opracowaną przez firmę Bosch.

Johan Jubbega, wiceprezes ds. sprzedaży w regionie EMEA w firmie Bosch Security Systems, zapowiedział, że firma planuje dalej zwiększać swój udział w rynku poprzez nieustanne wprowadzanie nowatorskich produktów z zakresu CCTV.

Więcej informacji: www.boschsecurity.pl.

Osoba kontaktowa: Emilia Dobies
emilia.dobies@pl.bosch.com

Bezpośr. inf. Bosch Security Systems

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony