Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Bosch dla polskiej prezydencji

Printer Friendly and PDF

boschCyfrowa sieć kongresowa DCN-NG i system do tłumaczeń Integrus firmy Bosch są wykorzystywane podczas spotkań w ramach polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

 

Bosch_prezydencja2_350

Od 1 lipca 2011 dwa systemy firmy Bosch – DCN-NG, czyli Digital Congress NetworkNext Generation oraz Integrus – cyfrowy system dystrybucji tłumaczeń symultanicznych w podczerwieni, zapewniają najwyższą jakość usług konferencyjnych podczas oficjalnych i nieoficjalnych spotkań reprezentantów Unii Europejskiej w Polsce. Systemy firmy Bosch, zgodnie z zamówieniami publicznymi, zostały wybrane przez firmę świadcząca usługi konferencyjne podczas prezydencji.

Bosch_prezydencja_350

Cyfrowy system kongresowy DCN-NG wyróżnia się nowoczesną konstrukcją i ergonomią. System jest odporny na zakłócenia wywoływane przez telefony komórkowe, zapewniając doskonałą jakość odbioru oraz bezpieczeństwo transmisji danych. DCN-NG to rozwiązanie w pełni mulimedialne. System może być sterowany za pośrednictwem ekranów dotykowych, a dzięki projektorom lub ekranom plazmowym pozwala na graficzne wyświetlanie informacji (np. wyników głosowania). To nowoczesne rozwiązanie technologii cyfrowej posiada wszystkie funkcje niezbędne do przeprowadzenia głosowań oraz rejestracji obecności z wykorzystaniem kart identyfikacyjnych.

Bezprzewodowy system Integrus zapewnia doskonałą jakość dźwięku oraz jest odporny na zakłócenia generowane przez oświetlenie. System obsługuje 31 kanałów tłumaczeń oraz kanał języka oryginalnego i z łatwością łączy się z systemem DCN – NG oraz innymi systemami kongresowymi. Integrus może być wykorzystywany zarówno jako instalacja stała, jak i mobilna. System ma szerokie zastosowanie – od centrów kongresowych, przez siedziby organizacji międzynarodowych, po wydarzenia plenerowe z wykorzystaniem tłumaczeń symultanicznych. Transmisja w podczerwieni gwarantuje ochronę informacji (sygnały nie przenikają przez ściany i sufity sali konferencyjnej) oraz swobodę ruchu dla uczestników (połączenie przez podczerwień jest bezprzewodowe).

Bosch_prezydencja1_350

Oba systemy są w pełni mobilne, dlatego mogą być wykorzystywane w różnych miejscach i o różnym czasie. Podczas polskiej prezydencji systemy Bosch były wykorzystywane podczas spotkań m.in. w Warszawie, Sopocie, Poznaniu i Krakowie.

Systemy kongresowe i systemy dystrybucji tłumaczeń firmy Bosch były niejednokrotnie wykorzystywane podczas wielu ważnych wydarzeń w Polsce, takich jak np. szczyt NATO w Krakowie, obchody 20-tej rocznicy obalenia komunizmu na Zamku Królewskim na Wawelu czy upamiętnienie 70-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte. W Europie jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń z wykorzystaniem systemów firmy Bosch była konferencja klimatyczna w Kopenhadze, w której uczestniczyło dwa tys. delegatów.

Stałe instalacje systemów firmy Bosch w Polsce znajdują się m.in. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwie Obrony Narodowej oraz Centrum Nauki Kopernik.  

Bezpośr. inf. Łukasz Kałucki:
Robert Bosch Sp. z o.o.
Tel.: (+48) 22 715 48 05
Tel. kom. (+48) 692 46 95 46
lukasz.kalucki@pl.bosch.com

Internetowe forum prasowe: www.bosch-prasa.pl

Więcej informacji:
Robert Bosch Sp. z o.o.
Infolinia: 0 801 100 900
www.bosch.pl
ul. Jutrzenki 105
02-231 Warszawa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony