Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Bezpieczne Miasta – najbardziej zaawansowane programy zostaną wdrożone w USA i w Europie

Printer Friendly and PDF

frostsullivan_logo_250Frost & Sullivan analizuje i ocenia ponad 600 największych miast świata pod względem zagrożeń oraz ich zdolności do inwestowania w najnowszą technologię.Jakie są zagrożenia, przed jakimi stoją miasta, i czy świat przygotowany jest aby zareagować na kolejne i jeszcze bardziej szokujące ataki? W ciągu ostatnich 20 lat znacznie zmieniło się podejście do egzekwowania prawa i bezpieczeństwa w miastach wraz z usprawnieniem zbierania, przechowywania i wykorzystywania danych dzięki rozwojowi technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Jesteśmy u progu nowej ewolucji Bezpiecznych Miast, z pomocą sieci 4G, która umożliwia szybszy przesył rosnącej ilości danych, a także przenośnym urządzeniom i urządzeniom noszonym na ciele zdolnym do zapewnienia dostępu do informacji. Analityka danych i zabezpieczone usługi w chmurze pozwalają instytucjom interpretować większe ilości danych coraz mniejszym kosztem. Innymi słowy, technologia ułatwia rozpoznanie sytuacji i współpracę między instytucjami, pomagając tym samym podejmować lepsze decyzje.

W 2014 roku Frost & Sullivan, globalna firma doradcza, przeanalizowała i oceniła ponad 600 największych miast świata pod względem zagrożeń, jakimi mogą być dotknięte oraz ich zdolności do inwestowania w najnowszą technologię. Badanie, które niebawem zostanie opublikowane, ocenia jak miasta łączą się w klastry, wskazuje przyczyny zróżnicowanego podejścia do technologii oraz wynikające z tego wnioski dla integratorów systemów i dostawców technologii.

Tempo przyjmowania przez miasto nowych technologii jest uwarunkowane przez kilka kluczowych czynników wpływających na wdrażanie danej technologii – powiedział Steven Webb, Vice President, Aerospace, Defence & Security z londyńskiego biura Frost & Sullivan.– Rodzaj i stopień zagrożenia są istotne, gdyż to one określają technologię oraz jej zasięg z jakim należy ją wdrożyć, aby miasto stało się bezpieczne. Miasto dotknięte wysokim poziomem przestępczości boryka się z innymi problemami niż miasto narażone na ewentualne ataki terrorystyczne czy też zagrożenia, których przyczyną jest środowisko naturalne, takie jak powodzie lub trzęsienia ziemi. Istotna jest również polityka rządowa oraz współpraca z instytucjami, jak również inwestycje w technologie informacyjne, co stanowi podstawę wdrażania programów monitoringowych i koordynację nadzorowania bezpieczeństwa.

Z badania Frost & Sullivan jasno wynika, że choć niektóre miasta mają do czynienia z podobnym poziomem zagrożeń, mają dostęp w podobnym zakresie do finansowania i są zdecydowane na wdrażanie programów bazujących na najnowszych technologiach, to jednak istnieją znaczne różnice pomiędzy programami technologicznymi realizowanymi w USA i Europie w porównaniu z resztą świata.

Wynika to po części z odziedziczonej infrastruktury i ogólnego doświadczenia – poinformował Webb. – W USA i w Europie duże programy dozoru wizyjnego już istnieją, dlatego uwaga skupiona jest na lepszym wykorzystaniu istniejącej infrastruktury. Jednocześnie, wzrost zasięgu bezprzewodowych sieci szerokopasmowych i zdolność do wymiany dużych ilości danych oznacza, że realizowane programy zaczynają dostarczać funkcjonariuszom i decydentom informacji w czasie rzeczywistym.

Z istotnymi wyjątkami, jak kilka miast Bliskiego Wschodu, Singapur i Australia, reszta świata stawia na szeroko zakrojone programy dozoru wizyjnego i zarządzania. Jest tak z pewnością w przypadku Bombaju w Indiach, mieście, które ogłosiło ostateczny wybór integratora systemów do obsługi programu 6000 kamer dozoru wizyjnego. Wiele innych miast pójdzie w ślady Bombaju i Suratu, ale w najbliższym okresie uwaga skupiona będzie na nadzorze wizyjnym, a nie na analizie big data.

Z badania Frost & Sullivan wynika również, iż USA będzie wyznaczać trend w kierunku rewolucji Internetu Rzeczy i rozwoju systemu telefonu alarmowego nowej generacji. Jasne jest też jednak, że bogate miasta naftowe na Bliskim Wschodzie i w Azji Środkowej, jak też Rosja w związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w 2018 r., również zmodernizują infrastrukturę bezpieczeństwa, ponieważ starają się coraz lepiej zarządzać i poprawić stan bezpieczeństwa.

Niniejsze badanie Frost & Sullivan jest jedną z trzech części serii badań analizujących tendencje technologiczne, ekosystemy dostawców oraz globalną ocenę porównawczą miast świata.

Jeżeli są Państwo zainteresowani uzyskaniem bardziej szczegółowych informacji na temat niniejszych badań dotyczących Bezpieczeństwa Miast prosimy o kontakt z Edytą Grabowską, Corporate Communications.

Kontakt:
Edyta Grabowska
Corporate Communications – Europe
Tel. +48 22 481 62 03
edyta.grabowska@frost.com
http://www.frost.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony