Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Bezpieczeństwo podczas EURO 2012

Printer Friendly and PDF

boschSystemy DSO i SAP firmy Bosch na Stadionie Narodowym

Dokonano już wyboru dostawcy dźwiękowego systemu ostrzegawczego (DSO) oraz sygnalizacji alarmu pożarowego (SAP) na Stadion Narodowy. Rozwiązania DSO i SAP dostarczy firma Bosch Security Systems.

System DSO bazować będzie na Praesideo oraz głośnikach do emisji komunikatów informacyjnych, ostrzegawczych i ewakuacyjnych. Praesideo – to sztandarowe rozwiązanie firmy Bosch, które zostało niejednokrotnie sprawdzone w wielu obiektach wielkopowierzchniowych. W pełni cyfrowy system Praesideo udostępnia praktycznie nieograniczone możliwości wdrożenia wielostrefowego i sieciowego. Połączenie z systemem alarmu pożarowego zapewnia w przypadku wybuchu pożaru szybką ewakuację widzów z zagrożonych obszarów. Wysoka jakość dźwięku umożliwia nadawanie wyraźnych komunikatów głosowych kierujących ludzi do dróg ewakuacyjnych.

System sygnalizacji pożarowej na Stadionie Narodowym bazować będzie na nowatorskiej, modułowej centrali FPA5000. Łatwa rozbudowa, bezproblemowa adaptacja do lokalnych warunków i przepisów prawnych, przejrzysty i prosty interfejs użytkownika to tylko część cech centrali FPA5000. Centralę można też łatwo obsługiwać już po krótkim przeszkoleniu, co minimalizuje liczbę błędów popełnianych przez operatora. Możliwość przyłączenia do centrali FPA5000 innych systemów zabezpieczeń firmy Bosch pozwala stworzyć całościowy system ochrony, który zapewni bezpieczeństwo kibicom na stadionie. Warto przypomnieć, iż centrala FPA5000 została również niedawno wybrana na stadion Loftus Versfeld w Pretorii w Republice Południowej Afryki, gdzie rozgrywał się Mundial 2010.

Stadion Narodowy w Warszawie powstaje na turniej Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Zostaną na nim rozegrane trzy spotkania grupowe, mecz otwarcia wraz z oficjalną ceremonią, jeden ćwierćfinał i jeden półfinał. Trybuny stadionów pomieszczą 55 tysięcy kibiców.

Za budowę areny i przygotowanie instrumentów do zarządzania kompleksem sportowo-biznesowym, odpowiada Narodowe Centrum Sportu, spółka Skarbu Państwa, powołana przez Ministra Sportu i Turystyki. Stadion Narodowy w Warszawie został zaprojektowany przez Konsorcjum JSK Architekci sp. z o.o., GMP International GmbH oraz Schlaich Bergermann und Partner. Generalnym wykonawcą budowy Stadionu Narodowego w Warszawie jest Konsorcjum ALPINE BAU DEUTSCHLAND AG, ALPINE BAU GmbH, ALPINE Construction Polska Sp. z o.o., Hydrobudowa Polska SA i PBG SA.

Osoba kontaktowa: Emilia Dobies
emilia.dobies@pl.bosch.com

Więcej informacji: www.boschsecurity.pl.

Bezpośr. inf. Bosch Security Systems

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony