Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Błyskawiczny wzrost dystrybucji wideo IP w Softex Data

Printer Friendly and PDF
 
http://www.zabezpieczenia.com.pl

Rok 2007 to rok przełomu w dziedzinie sieciowych rozwiązań monitoringu wizyjnego w wydaniu cyfrowym. Wyniki sprzedaży z zeszłego roku mówią same za siebie, a statystyki przyrostu liczby partnerów kupujących sprzęt wideo IP to prawdziwa eksplozja na rynku!

Tylko w pierwszym kwartale 2007 roku sprzedaż działu dystrybucji wideo IP wzrosła prawie czterokrotnie, a cały rok zakończył się wynikiem trzykrotnie większym niż rok wcześniej, przekraczając poziom 5 milionów złotych. Znakomitym wynikiem zakończył się też grudzień 2007, kiedy wysoka sprzedaż 2006 roku została „przebita” ponad trzykrotnie.

Polski rynek, pomimo dużego rozdrobnienia i przywiązania instalatorów do „analogów”, nareszcie zaczął dostrzegać potencjał rozwiązań cyfrowych. Taką sytuację prowokują sami klienci, którzy standardowo oczekują wyższej jakości obrazu, funkcjonalności niedostępnych rozwiązaniom analogowym i... wygody. Tylko technologia cyfrowa umożliwia stosowanie kamer bezprzewodowych, zasilanie urządzeń bezpośrednio przez kabel sieciowy, czy przekaz obrazów w wysokiej rozdzielczości megapikselowej. Tak sformułowane wymagania sprawiły, że rok 2007 był wyjątkowy również pod względem rodzaju sprzedawanych kamer – w przeważającej części były to najbardziej zaawansowane technologicznie kamery obrotowe z górnej półki.

Szybujący wzrost to także zasługa stale powiększającej się bazy partnerów Softex Data. Tylko w ostatnim półroczu liczba zarejestrowanych firm współpracujących wzrosła o 150%. – Staramy się zapewniać naszym partnerom nie tylko szybką i sprawną dostawę sprzętu, ale przede wszystkim oferujemy wsparcie techniczne. Dla wielu partnerów skok technologiczny pomiędzy ich ulubionymi „analogami” a kamerami IP to prawdziwe wyzwanie.– powiedziała Monika Giełzak z Działu Dystrybucji Wideo IP Softex Data – Rynek rozwiązań IP w Polsce wciąż jest dość młody, dlatego musi dbać o edukację inwestorów. Praca jaką wkładamy w pomoc w przygotowywaniu projektów i dobór sprzętu skutkuje siecią lojalnych firm i budowaniem trwałych relacji biznesowych. – dodała. – Często czujemy się nie tylko jak pracownicy zwykłego działu dystrybucji, ale prawdziwego „centrum dowodzenia”. Łączymy  wyjątkowe kompetencje naszych partnerów oferując im wspólne prowadzenie projektów, a w tzw. międzyczasie pomagamy w doborze odpowiedniego sprzętu i zapewniamy możliwie szybką dostawę. Warto być partnerem Softex Data!  – podkreślała Monika Giełzak. O rosnącej popularności wideo IP mówiła też Ewa Łukasz, specjalista ds. marketingu i PR w Softex Data – W ostatnim czasie kontakt z partnerami jest znacznie intensywniejszy. Wciąż zbieram zapytania o materiały reklamowe dla klientów końcowych i opisuję ciekawe wdrożenia na sprzęcie Axis. Znacznie wzrosła też częstotliwość zmian na naszej stronie internetowej www.kameryaxis.pl i „klikalność” na ofertę działu dystrybucji. Rok 2007 był wyjątkowy dla dystrybucji wideo IP, ale śledząc zachowanie partnerów w styczniu, z pewnością stwierdzam, że 2008 to będzie prawdziwy przełom!

Dział Dystrybucji Wideo IP to szeroka oferta różnych typów kamer, oprogramowania oraz akcesoriów do budowy sieci monitoringu. Więcej informacji na temat firmy i oferty dystrybucyjnej można znaleźć pod adresem www.kameryaxis.pl.

Ewa Łukasz
Softex Data
elukasz@softex.com.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony