Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Axis Communications jednym z najlepszych miejsc pracy w USA. Pora na Europę?

Printer Friendly and PDF

axisAxis Communications, światowy lider w dziedzinie sieciowego nadzoru wizyjnego, po raz pierwszy znalazł się na prestiżowej liście „2014 Best Small Workplaces”, którą co roku przygotowuje globalna firma badawcza, konsultingowa i szkoleniowa – Great Place to Work Institute. Szwedzki producent kamer IP uznany został za jedno z najlepszych miejsc pracy wśród małych i średnich firm w Stanach Zjednoczonych w 2014 roku.  

 

Axis_seminar_woman_focus_1403_hi-Kopiowanie_500

Axis Communications konkurował o miejsce na liście Great Place to Work z setkami firm z całych Stanów Zjednoczonych i uczestniczył w rygorystycznym procesie selekcji, opartym na głębokiej analizie ankiet na temat programu świadczeń i praktyk w firmie. Przy użyciu unikatowych metod firma badawcza oceniała przede wszystkim pięć wymiarów idealnego miejsca pracy: wiarygodność, szacunek, uczciwość, dumę i koleżeństwo.

Nasz sukces zawdzięczamy przede wszystkim jasnym zasadom kultury korporacyjnej, a także pracownikom, którzy kierują się naszymi podstawowymi wartościami, takimi jak Be open, Act as One, Think big oraz realizują misję, jaką jest dążenie do tworzenia coraz bardziej inteligentnego i bezpieczniejszego świata – powiedział Fredrik Nilsson, dyrektor generalny Axis Communications.

Identyczny model pracy w Axis Communications występuje we wszystkich krajach europejskich, w których firma ma swoje oddziały, również w Polsce.

Naszą kulturę korporacyjną charakteryzuje przede wszystkim świadomość zmian, a co za tym idzie – otwarta postawa i odwaga mierzenia się z nowymi wyzwaniami – dodała Agata Majkucińska, Key Account Manager w Axis Communications.

Początki firmy Axis Communications sięgają połowy lat 80. XX wieku. Przez ponad 30 lat swojej działalności w sposób świadomy i planowany rozszerzała zakres swoich działań, by obecnie zajmować pozycję globalnego lidera na rynku sieciowych systemów wizyjnych, którego wartość wyceniana jest na 720 bilionów USD (dane z 2014 r.). Największy rozwój nastąpił w ostatnim dziesięcioleciu, kiedy to liczba pracowników wzrosła z 343 do 1784, a biura sprzedaży pojawiły się w ponad 40 krajach na całym świecie.

Tak spektakularny rozwój firmy nie byłoby możliwy bez silnej kultury korporacyjnej. Obecnie przenika wszystkie dziedziny naszej działalności, dzięki czemu Axis to firma wiarygodna i godna zaufania, nawet w czasach tak gwałtownych zmian zachodzących na rynku – powiedział Jakub Kozak, Sales Manager Poland and Baltics w Axis Communications.

Otwartość, elastyczność i chęć do doskonalenia, to podstawowe cechy, którymi kierujemy się podczas naszej codziennej pracy. To predyspozycje charakterystyczne szczególnie dla ludzi zajmujących się nowymi technologiami, gdzie wizjonerstwo połączone z profesjonalizmem pozwala na rozwój nie tylko osobisty, ale również na długofalowe budowanie pozycji całej korporacji. Bardzo ważny jest również dialog pomiędzy nami – pracownikami, a także z klientami, partnerami biznesowymi czy innymi zainteresowanymi współpracą stronami – dodał Jakub Kozak.

Dzięki otwartości, firma zapewnia swoim partnerom dostęp do wiedzy i innowacyjnych produktów, poprzez szkolenia i spotkania ze specjalistami Axis. W zamian zaś otrzymuje wsparcie w postaci rozwoju aplikacji i rozwiązań IT, które spełniają wciąż zmieniające się oczekiwania istniejących i nowych rynków sprzedaży. Produkty i rozwiązania Axis bazują również na otwartych platformach technologicznych, które za pośrednictwem sieci partnerskiej stanowią wartość dodaną dla klientów końcowych na całym świecie.

Trzy podstawowe wartości: wspólne działanie, otwartość i globalne myślenie, tak mocno zakorzenione w świadomości i kulturze korporacyjnej, są jak DNA Axis Communications – powiedziała Agata Majkucińska, Key Account Manager w Axis Communications. – I w tym tkwi źródło naszego sukcesu na światowym rynku sieciowych systemów wizyjnych – dodała.

Więcej na temat rankingu oraz działalności Great Place to Work Institute na stronie www.greatplacetowork.com.

Bezpośr. inf. Dorota Wawro
Planet PR
e-mail: d.wawro@planetpr.pl
kom. 666 300 053

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony