Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

ZKBioSecurity 3.0 – kompletne oprogramowanie do kontroli dostępu

Printer Friendly and PDF

Jako czołowy dostawca produktów z dziedziny kontroli dostępu, które wykorzystują biometrię i RFID, zawsze staramy się zaoferować najbardziej zaawansowane i kompletne systemy, które można dostosować do własnych potrzeb. Przez wiele lat nasze aplikacje ZKAccess 3.5 i 5.2 były wykorzystywane na całym świecie jako składniki skutecznych systemów kontroli dostępu dla setek przedsiębiorstw.

Z dumą przedstawiamy kolejny efekt naszej bezustannej dążności do tworzenia innowacji – oprogramowanie ZKBioSecurity 3.0. Zostało ono stworzone specjalnie z myślą o dużych projektach, które wymagają rozwiązania typu „wszystko w jednym” umożliwiającego zarządzanie całym systemem kontroli dostępu.

ZKBioSecurity 3.0 zawiera cztery zintegrowane moduły – do kontroli dostępu, współpracy z kamerami IP, kontroli wind i kontroli gości. Ma zoptymalizowaną strukturę, dostosowaną do zaawansowanej biometrycznej identyfikacji, i nowoczesny, wygodny dla użytkownika interfejs. Dzięki temu stanowi zaawansowane narzędzie dające nową jakość użytkowania.

Umożliwia także tworzenie nowych konfiguracji i określanie zasad funkcjonowania kontroli dostępu, które mogą obejmować na przykład kontrolę stref globalnych z anti-passbackiem i możliwością definiowania globalnych linków pomiędzy kontrolerami i innymi systemami zabezpieczeń elektronicznych – systemem alarmowym i systemem sygnalizacji pożaru. W razie wystąpienia alarmu i zagrożenia można również wyświetlić lub wydrukować listę osób obecnych w określonej strefie lub w całym budynku.

Oprogramowanie ZKBioSecurity 3.0 jest kompatybilne z serią produktów, które umożliwiają stworzenie kompletnego systemu do kontroli dostępu i zarządzania bezpieczeństwem – z naszymi kontrolerami inBio z nowym oprogramowaniem producenta Push Firmware, połączonymi z biometrycznymi czytnikami FR1200 i (lub) czytnikami zbliżeniowymi; z systemami EC10 i EX 16 do kontroli wind; z naszymi bramkami obrotowymi i kołowrotami z opuszczanymi ramionami; z terminalami systemu kontroli dostępu, takimi jak TF1700, i z wieloma kamerami IP. Wszystkie te komponenty są obsługiwane z poziomu jednej platformy programowej.

Fot. 1. Steruj różnymi urządzeniami za pomocą jednego oprogramowania

Aby ułatwić realizację dużych projektów, oprogramowanie zostało przygotowane do zarządzania prawami dostępu nawet 30000 ludzi, pojedynczy serwer może obsługiwać do 2000 kontrolowanych przejść, a instalacje z wieloma serwerami nawet do 8000 przejść (standardowo system korzysta z bazy danych PostgreSQL). Ponadto można kontrolować maksymalnie 50 wind, zarządzać kontrolą dostępu maksymalnie 20000 gości miesięcznie i zintegrować maksymalnie 64 kamery IP. Aby zapewnić większą elastyczność systemu, oprogramowanie jest gotowe do obsługi nie tylko kamer IP firmy ZKTeco, ale również kamer innych producentów.

Program ZKBioSecurity 3.0 ma wygodny dla użytkownika interfejs – kompatybilny z wieloma przeglądarkami internetowymi (Internet Explorerem, Chromem, Firefoxem i innymi) – i jest bardzo łatwy do przystosowania go do indywidualnych potrzeb. Stanowi stabilne, skuteczne, wygodne i innowacyjne narzędzie, które można wykorzystać w każdym systemie. Co więcej, w przypadku braku jakiejś potrzebnej funkcji możliwe jest dostosowanie go do konkretnych potrzeb klienta po zgłoszeniu i przedyskutowaniu tego z naszym działem R&D.

Rys. 1. Wykorzystujący chmurę system do zdalnego zarządzania systemami zabezpieczeń elektronicznych

Zachęcamy do pobrania darmowej wersji oprogramowania działającej przez miesiąc. Dzięki niej można je samodzielnie przetestować i ocenić. Wersja ta obsługuje maksymalnie 50 drzwi, jeden kontroler wind EC10, jedną kamerę IP i maksymalnie 5000 gości. Oprogramowanie można pobrać bezpośrednio z naszej strony internetowej o adresie www.zkteco.eu (zakładka Download/Software).

Użytkownicy oprogramowania ZKAccess 5.2 mogą bez problemu przenieść bazę danych do oprogramowania ZKBioSecurity 3.0, więc nie trzeba konfigurować wszystkiego od nowa, by w pełni skorzystać z możliwości nowego programu.

Tym, którzy nie korzystali dotychczas z rozwiązań firmy ZKTeco, oferujemy lokalne wsparcie, które ułatwi zapoznanie się z nimi i ich wdrożenie. Aby uzyskać najlepszą z możliwych obsługę, warto skontaktować się z nami, byśmy mogli wskazać współpracującą z nami firmę z danego rejonu.

ZKTeco Europe
Tłumaczenie: Redakcja

 

Zabezpieczenia 6/2015

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony