Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Chronos RCP – funkcjonalny, skalowalny, elastyczny program do nadzoru i zarządzania

Printer Friendly and PDF

Systemy kontroli dostępu oraz rejestracji czasu pracy to podstawa efektywnego i bezpiecznego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Systemy kontroli dostępu nie tylko zapewniają fizyczną ochronę miejsc i osób, ale także umożliwiają gromadzenie i weryfikowanie informacji użytecznych dla firm i przedsiębiorstw. 

Wzbogacenie systemu kontroli dostępu w opcję rejestracji czasu pracy przynosi korzyści i upraszcza funkcjonowanie przedsiębiorstwa, a jednocześnie nie jest drogie. Dzięki rejestracji czasu pracy uzyskujemy możliwość automatycznego raportowania czasu pracy pracowników.

Fot. 1. Drukarka Fargo C50

 

Widząc potrzebę integracji i uproszczenia obsługi KD i RCP firma Control System FMN napisała otwarty i elastyczny program o wielu funkcjach realizowanych poprzez specjalizowane moduły programu pozwalające dostosować system do lokalnych warunków pracy i infrastruktury.

Oprogramowanie CS Chronos jest kompleksowym programem do całościowej obsługi kontroli dostępu wraz z systemem rejestracji czasu pracy. Program pozwala na integrację zarówno rozbudowanych systemów KD, jak i pojedynczych czytników kart. Chronos jest elastyczny i skalowalny – zakres jego funkcji może zostać dobrany indywidualnie, w zależności od potrzeb i wielkości przedsiębiorstwa. Dzięki integracji baz danych może współpracować również z innymi programami z dziedzin ochrony, finansów i nadzoru pracowniczego.

Fot. 2. Czytnik

 

Chronos pozwala na określenie grup dostępu, stref czasowych oraz reguł wchodzenia i wychodzenia z pomieszczeń, co daje pełną kontrolę nad pracownikami i pozwala uniknąć działań niepożądanych. Program umożliwia pracę w trybie on-line, stałą obserwację aktywności pracownika i wychwytywanie nieprawidłowości w czasie rzeczywistym. Wszystko jest realizowane z użyciem czytników kart zbliżeniowych.

Jednocześnie, korzystając z tych samych czytników, Chronos zapisuje dane dotyczące godzin pracy, eliminując potrzebę dodatkowego zaangażowania w to człowieka. Pozwala również ustawić bardzo dużą liczbę kombinacji harmonogramów pracy, przypisywanych do pojedynczych osób lub grup pracowników, oraz dostosowywać okresy rozliczeń. 

Fot. 3. Karty zbliżeniowe

 

Bogaty moduł raportowania Chronosa zawiera pełny zestaw funkcji dla personelu zajmującego się nadzorem i zarządzaniem. Otwarta struktura programu umożliwia współpracę z programami innych producentów oraz dalszy jego rozwój. Nawigacja i obsługa jest łatwa dzięki jego przejrzystości. Wszystkie funkcje związane z rozliczaniem czasu pracy uwzględniają polskie prawo pracy. 

Program jest w języku polskim i dostarczany wraz ze szczegółową  instrukcją obsługi. Dzięki ogromnej elastyczności oraz bardzo wielu funkcjom CS Chronos stanowi doskonałe narzędzie wspierające dla każdego przedsiębiorstwa, pomagające dbać o bezpieczeństwo firmy oraz o przejrzyste i automatyczne rozliczanie czasu pracy.

Niektóre funkcje programu:

  • ochrona przed nieuprawnionym dostępem do stref i pomieszczeń,
  • ewidencja wizyt gości,
  • zapewnienie bezpieczeństwa w siedzibie firmy, a także zabezpieczenie jej infrastruktury dodatkowej (serwerowni, magazynu, parkingu), 
  • ustalanie uprawnień pracowników do dostępu do pomieszczeń i systemów,
  • sprawdzanie aktywności pracowników (ustalanie, gdzie najczęściej przebywają),
  • ewidencja i sprawdzanie obecności pracowników,
  • automatyczne naliczanie przepracowanego czasu,
  • wykrywanie spóźnień i wyjść przed czasem,
  • ograniczenie kosztów związanych z pracą działu księgowości,
  • obniżenie kosztów pracy.

Karty plastikowe używane do odczytów w ramach systemów obsługiwanych przez CS Chronos mogą być w dowolnej technologii, do której zostaną dobrane odpowiednie czytniki.

Do druku na kartach polecana jest prosta, ale wydajna drukarka Fargo C50. 

 

Anna Zawalska
Control System FMN
cs@cs.pl
www.cs.pl

 

Zabezpieczenia 2/2016

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony