Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Unicard został oficjalnym dystrybutorem Samsung Access Control w Polsce i krajach bałtyckich

Printer Friendly and PDF

leadFirma Samsung Techwin Europe ogłosiła, że firma Unicard jest autoryzowanym dystrybutorem systemów kontroli dostępu firmy Samsung na terenie Polski i krajów bałtyckich. Unicard SA jest dystrybutorem systemów kontroli dostępu z siedzibą w Krakowie i ma biura regionalne w Poznaniu i w Warszawie. Z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w dziedzinie projektowania i dystrybucji systemów kontroli dostępu firma Unicard SA stworzyła sieć, w skład której wchodzi ponad czterdziestu partnerów biznesowych mających status autoryzowanych dostawców Unicard.

Nowa wersja oprogramowania SAMS

Oprogramowanie SAMS służące do zarządzania systemami kontroli dostępu zostało uaktualnione. Obecnie obsługuje większą niż dawniej liczbę użytkowników i zawiera nowe funkcje.

Uaktualnione oprogramowanie Samsung’s Access Control Management Software (SAMS) nie wymaga licencji i obsługuje systemy kontrolujące maksymalnie 40 przejść (80 czytników) i 1000 użytkowników. Dzięki wprowadzeniu nowej funkcji Muster Reporting możliwe jest natychmiastowe tworzenie raportów, z których jasno wynika, kto w danej chwili przebywa wewnątrz obiektu. Lista osób jest tworzona automatycznie w przypadku wykrycia zagrożenia pożarowego.

fot1

Fot. 1. SRN-470D – czterokanałowy sieciowy rejestrator wizyjny Samsung

Jedna ze zmian wprowadzonych w najnowszej wersji SAMS dotyczy możliwości tworzenia nadruków na kartach identyfikacyjnych. Oprócz drukowania stałych fragmentów tekstu oraz logotypu firmy nowe oprogramowanie umożliwia dynamiczne tworzenie napisów na podstawie informacji pobieranych z bazy danych.

Oprogramowanie SAMS pozwala także na integrację systemu kontroli dostępu z systemem dozoru wizyjnego. Dzięki temu, że SAMS jest kompatybilne z oprogramowaniem sieciowych rejestratorów wizyjnych Samsung SRN-470D i SRN-1670D, z systemu mogą być pobierane obrazy o wysokiej rozdzielczości, powstające synchronicznie z wydarzeniami odnotowywanymi przez system kontroli dostępu. – W pierwszej chwili ta funkcja może nie być doceniona i nie zostanie uznana za szczególnie istotną, jednak wiadomo, że przez wiele lat użytkownicy systemów kontroli dostępu mieli problem z ustaleniem, jakim wydarzeniom zgłaszanym przez ten system odpowiadają fragmenty nagrań dostarczanych przez system dozoru wizyjnego, przy czym dotyczyło to zarówno bieżących wydarzeń, jak i tych, które miały miejsce wcześniej i później w stosunku do momentu, w którym powstał dany fragment nagrania – powiedział Marcin Kucharski, Business Development Manager firmy Samsung Techwin Europe, odpowiedzialny za terytorium Polski, Czech, Słowacji i krajów bałtyckich.

Technologia RFID oraz techniki biometryczne wykorzystywane w systemach kontroli dostępu pozwalają na tworzenie opłacalnych rozwiązań i nowych aplikacji we wszystkich systemach kontroli dostępu, poczynając od najmniejszych, obejmujących swoim zasięgiem pojedyncze przejścia, do wielkich, obejmujących wielopiętrowe budynki lub grupy budynków. Urządzenia składające się na tę ofertę można podzielić na samodzielne sterowniki, działające niezależnie od innych fragmentów systemu, i na sterowniki obsługujące od jednego do czterech przejść, wymagające zastosowania oddzielnych czytników i odpowiedniego oprogramowania. Te ostatnie mogą działać niezależnie od siebie lub mogą być połączone za pośrednictwem sieci TCP/IP lub łącza szeregowego RS485.

Funkcje oferowane przez urządzenia Samsung Access Control są na tyle zróżnicowane, że możliwe jest tworzenie konkurencyjnych rozwiązań w projektach dotyczących maksymalnie 128 tysięcy przejść, przy czym czytniki zbliżeniowe mogą być dodatkowo zabezpieczone kodem PIN lub wykorzystywać technologie biometryczne, takie jak rozpoznawanie odcisków linii papilarnych czy twarzy ludzkich. Możliwości oferowane przez czytniki biometryczne firmy Samsung są imponujące. Przykładowo – każdy z nich jest w stanie rozpoznać jeden z 4000 zapamiętanych odcisków linii papilarnych, a na analizę danych potrzebuje zaledwie pół sekundy.

fot1

Fot. 2. SRN-1670D – szesnastokanałowy sieciowy rejestrator wizyjny Samsung

Ze względu na to, że samodzielne sterowniki, działające niezależnie od innych fragmentów systemu, stanowią idealne rozwiązanie w przypadku kontroli pojedynczych przejść, umożliwiono ich łączenie za pośrednictwem sieci i wzajemne przekazywanie informacji biometrycznych pochodzących ze wspólnej bazy danych bez konieczności stosowania oddzielnych komputerów lub dodatkowego oprogramowania.

Konieczność zapewnienia użytkownikom pełnej kontroli nad kompleksowym systemem, zdolnym do monitorowania, zapisu i odczytu danych niezbędnych do ścigania niechcianych gości oraz osób uwikłanych w działania o charakterze kryminalnym, stanowi nie lada wyzwanie. Warto podkreślić, że oprogramowanie Samsung Access Management Software pozwala na tworzenie szczegółowych raportów dotyczących przemieszczania się posiadaczy kart identyfikacyjnych, które mogą być eksportowane do plików w formacie XLS lub PDF w celu dalszej integracji z aplikacjami służącymi do ewidencji czasu pracy, zarządzania zasobami ludzkimi czy rachuby płac. – Profesjonalna wersja oprogramowania, SAMS PRO, dysponuje tymi samymi możliwościami, a ponadto oferuje dodatkowe funkcje, w tym obsługę zintegrowanych systemów kontroli dostępu i systemów dozoru wizyjnego, co umożliwia operatorom obserwację obrazów związanych z konkretnym użytkownikiem karty identyfikacyjnej. Ponadto status wszystkich czytników i kamer może być monitorowany i pokazywany na specjalnie przygotowanej mapie – powiedział Marcin Kucharski.

Rozwiązania stosowane w systemach kontroli dostępu Samsung Access Control

Cała oferta jest podzielona na dwie części. Do pierwszej z nich należą samodzielne sterowniki, działające niezależnie od innych fragmentów systemu. Do drugiej – sterowniki obsługujące od jednego do czterech przejść, wymagające zastosowania oddzielnych czytników i odpowiedniego oprogramowania, przy czym dostępne są wersje umożliwiające łączenie sterowników za pośrednictwem sieci IP lub łączy szeregowych RS485.

Sterowniki działające niezależnie od siebie

Biorąc pod uwagę fakt, że współczesne czytniki inteligentnych kart zbliżeniowych mogą mieć dodatkowe funkcje podnoszące poziom bezpieczeństwa, takie jak potwierdzanie autentyczności karty zbliżeniowej za pomocą kodu PIN, weryfikacja tożsamości użytkownika karty na podstawie analizy odcisków linii papilarnych lub obrazu twarzy, a także mogą dostarczać danych umożliwiających kontrolę czasu pracy, można stwierdzić, że samodzielne sterowniki firmy Samsung, działające niezależnie od innych składników systemu, są najlepszym rozwiązaniem wszystkich problemów występujących podczas kontroli pojedynczych przejść. Opcje pozwalające na wzajemne łączenie tych sterowników stwarzają możliwość kontroli wielu przejść, przy czym możliwe jest wykorzystanie informacji biometrycznych zawartych we wspólnej bazie danych bez konieczności stosowania dodatkowych komputerów i specjalistycznego oprogramowania. Ponadto samodzielne sterowniki firmy Samsung są w pełni kompatybilne z oprogramowaniem służącym do zarządzania systemami kontroli dostępu, dzięki czemu mogą wymieniać między sobą informacje biometryczne dotyczące użytkowników kart identyfikacyjnych. Znacznie ułatwia to pracę administratorom dużych systemów kontroli dostępu.

Sterowniki obsługujące od jednego do czterech przejść

W przypadku sterowników obsługujących pojedyncze przejścia mogą być wykorzystane karty zbliżeniowe w formacie Mifare i w formacie opracowanym przez firmę Samsung. Wybór odpowiedniej opcji może być dokonany zaraz po wyjęciu urządzeń z opakowania, jednakże w przypadku sterowników kontrolujących maksymalnie cztery przejścia należy z góry zamówić urządzenia w odpowiedniej wersji. W każdym z przypadków sterowniki mogą być ze sobą połączone za pośrednictwem sieci IP lub, opcjonalnie, za pomocą łącza szeregowego RS485. Sterowniki kontrolujące pojedyncze przejścia mają dwa wejścia służące do podłączania czytników, dzięki czemu możliwa jest realizacja funkcji anti-passback. W przypadku realizacji tej funkcji z użyciem sterowników mogących kontrolować maksymalnie cztery przejścia, mających cztery wejścia służące do podłączania czytników, liczba kontrolowanych przejść musi być ograniczona do dwóch, gdyż w każdym z nich muszą być zastosowane po dwa czytniki.

tab1

Fot. 3. SSA-S2100 – czytnik kart zbliżeniowych z zabezpieczeniem kodem PIN

tab3

Fot. 4. SSA-R2000 – czytnik kart zbliżeniowych z zabezpieczeniem kodem PIN

 

Czytniki

Wszystkie czytniki oferowane przez firmę Samsung są dostępne w dwóch wersjach różniących się formatem obsługiwanych kart zbliżeniowych. Użytkownik może wybrać format Mifare albo format opracowany przez firmę Samsung. Czytniki są produkowane w wersji standardowej lub wandaloodpornej. Mogą także zawierać dodatkowe zabezpieczenia kodem PIN lub realizować funkcje biometryczne, takie jak rozpoznawanie odcisków linii papilarnych lub twarzy ludzkich. To umożliwia instalatorom i integratorom systemów kontroli dostępu elastyczny dobór najlepszej z możliwych konfiguracji sprzętowej, spełniającej wymagania użytkowników końcowych. Wszystkie czytniki inteligentnych kart zbliżeniowych są objęte wieczystą gwarancją firmy Samsung.

Firma Samsung kontynuuje swój program przekształceń mający na celu dostarczanie użytkownikom kompleksowych systemów zabezpieczających. Ciągłe udoskonalanie urządzeń do kontroli dostępu stanowi jawny dowód zaangażowania tej firmy i jej dbałości o klientów. Oferta obejmuje urządzenia i technologie z różnych dziedzin, integrowane w celu zapewnienia użytkownikom końcowym realnych korzyści wynikających z wykorzystania rozwiązań firmy Samsung.

Wszystkie te produkty są oferowane wraz z pełnym serwisem gwarancyjnym oraz wsparciem technicznym ze strony firmy Samsung Techwin Europe. Samsung proponuje bezpłatne projektowanie systemów, doradztwo techniczne oraz udziela trzyletniej gwarancji na urządzenia i wieczystej gwarancji na czytniki.

Samsung Techwin Europe

Zabezpieczenia 5/2012

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony