Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Skalowalny system zarządzania i nadzoru wizyjnego

Printer Friendly and PDF

Firma Pelco, jedna z czołowych firm na globalnym rynku CCTV, wprowadziła nowy system zarządzania i nadzoru wizyjnego VideoXpert. Jego najważniejszymi cechami są skalowalnośći modularność, które dają możliwość stabilnego rejestrowania, wyświetlania i zarządzania zasobami wizyjnymi niezależnie od tego, czy zastosowano 100 czy 10 000 kamer. Dzięki możliwości modułowego łączenia wielu serwerów obsługujących kolejne urządzenia zyskujemy rozbudowany, niezawodny i wysoce wydajny system.

VideoXpert składa się z czterech podstawowych modułów: Core, Media Gateway, Ops Center oraz Storage Manager.

Core (rdzeń) odpowiada za zarządzanie bazą danych dotyczącą kamer i rejestratorów, administrowanie użytkownikami, zapewnia podstawowy dostęp do sygnałów wizyjnych, przechowuje wybrane dane i umożliwia ich eksport.

Media Gateway (bramka mediów) zarządza dostępem do sygnałów wizyjnych oraz pozwala zadbać o to, aby użytkownicy na wszystkich poziomach dostępu, łączący się w różny sposób - za pośrednictwem sieci LAN lub WAN, a nawet korzystający z urządzeń przenośnych, otrzymywali właściwy rodzaj materiału wizyjnego, dopasowany do ich możliwości odbioru.

Ops Center jest aplikacją, z poziomu której użytkownicy mają dostęp do sygnału wizyjnego oraz narzędzi analitycznych. Obsługuje do sześciu monitorów, z których każdy umożliwia wyświetlanie 16 strumieni wizyjnych. Użytkownicy mogą płynnie przełączać się pomiędzy strumieniem wizyjnym emitowanym na żywo, a zarejestrowanym wcześniej. Dzięki opcji współdzielenia bieżącego widoku (układu okien, wybranych kamer itp.) można pracować zespołowo podczas prowadzenia nadzoru. Aplikacja ma opcje umożliwiające sortowanie kamer i ich łatwe wyszukiwanie według wybranych kryteriów.

Ops Center obsługuje też dodatkowe rozszerzenia, np. mapowania, nakładania informacji na strumienie wizyjne (eConnect) oraz rozpoznawania tablic rejestracyjnych (PlateSmart).

Fot. 1. Moduł Ops Center obsługuje do sześciu monitorów, z których każdy umożliwia wyświetlanie 16 obrazów

 

Storage Manager (VSM) rejestruje sygnały wizyjne i zapewnia dostęp do danych. Za jego pomocą można tworzyć bloki składające się z maksymalnie sześciu serwerów danych, realizujące zabezpieczone oraz redundantne usługi rejestracji sygnałów wizyjnych.

VideoXpert jest łatwy w instalacji i konfiguracji. Współpracuje z systemem Windows. Moduł Core można skonfigurować za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Na stronie administracyjnej dostępnych jest wiele funkcji, w tym opcja dodawania znaczników ułatwiających zarządzanie kamerami i innymi urządzeniami systemowymi oraz opcja tworzenia zdarzeń systemowych wraz z procedurami ich obsługi.

System występuje w wersji podstawowej Enterprise i rozszerzonej Ultimate. Ta druga pozwala łączyć wiele systemów nadzoru wizyjnego i obsługiwać je za pomocą wspólnego interfejsu. Dzięki temu zasoby rozproszone w różnych sieciach mogą być eksploatowane przez administratorów w jednym miejscu.

VideoXpert Ultimate i Enterprise jako systemy o architekturze rozproszonej nie mają żadnego pojedynczego elementu, którego awaria unieruchomiłaby cały system lub uniemożliwiłaby rejestrację danych. System ma wielopoziomową redundancję. Specjalistyczne urządzenia i wyrafinowane algorytmy zapewniają jego bezawaryjną pracę.

VideoXpert współdziała i integruje się z innymi systemami. Dostępna jest pełna wersja sprzętowa, ale można też kupić samo oprogramowanie i wykorzystać już posiadane urządzenia (Endura i Digital Sentry) w celu utworzenia nowego systemu. Można również wykorzystywać jednostki pamięciowe NSM5200 lub Digital Sentry jako urządzenia rejestrujące i zarazem zachować zgromadzone w nich nagrania. System obsługuje kamery IP różnych producentów, co pozwala użytkownikom na swobodny wybór sprzętu.

Produkt firmy Pelco stanowi potężne narzędzie do rejestracji obrazów i zarządzania sygnałami wizyjnymi. Oprogramowanie jest odporne na usterki, a rozproszona architektura i zwielokrotnione poziomy redundancji gwarantują niezawodność działania systemu. Intuicyjny interfejs z wieloma użytecznymi funkcjami umożliwia łatwe i wygodne administrowanie dostępnymi zasobami oraz nadzór wizyjny. Więcej informacji na temat nowego systemu oraz całej oferty Pelco znajduje się na stronie www.pelco.com.pl.


Katarzyna Chabasiewicz
CONNECT Security
Autoryzowany Dystrybutor Pelco
ul. Nektarowa 3
Bielany Wrocławskie
55-040 Kobierzyce
tel. +48 735 742 799
pelco@pelco.com.pl
www.pelco.com.pl

Zabezpieczenia 3/2017

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony