Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

DND Project na zaprasza na FIRE|AKADEMIE (warsztaty pożarowe)

Printer Friendly and PDF

Startują pierwsze z cyklu FIRE|AKADEMIE (warsztaty pożarowe) organizowane corocznie przez DND Project. Pierwsze warsztaty odbędą się w Rzeszowie, kolejne już 7 czerwca 2017 w Szczecinie. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza edycja zachodniopomorska. Gościem specjalnym będzie – dr inż. Dariusz Ratajczak – ekspert i współautor wielu przepisów w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego, odpowiedzialny m.in. za tworzenie i egzekwowanie przepisów przeciwpożarowych w Polsce. Wystąpienie dra inż. D. Ratajczaka związane będzie z ważnymi zmianami w warunkach bezpieczeństwa pożarowego dla budynków w związku końcem prac nad Rozporządzeniem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa zmieniającym rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Program warsztatów został przygotowany przez zespół ekspertów merytorycznych oraz producentów rozwiązań przeciwpożarowych. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Instytutu Bezpieczeństwa Pożarowego NODEX, PZU LAB oraz m.in. Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. W organizację warsztatów włączyli się uznani producenci urządzeń i rozwiązań przeciwpożarowych m.in. D+H Polska, Flakt Bovent, PLISZKA Fire Protection Engineering, GAZEX czy Hybryd i Technokabel.



W trakcie warsztatów wiele miejsca poświęcone zostanie detekcji gazów oraz sterowaniu wentylacją za pomocą systemów detekcji w garażach, w szczególności zabezpieczeniu dróg ewakuacyjnych przed zadymieniem już na etapie projektowania, o czym szczegółowo będzie mowa podczas warsztatów przygotowanych dla projektantów i instalatorów przez Flakt Bovent. O roli projektanta w doborze nowoczesnych kabli do instalacji wykonywanych wewnątrz budynków mówić będzie Kierownik Działu Konstrukcji Kabli i Rozwoju Technokabel – producenta nowoczesnych kabli ognioodpornych w Polsce.

Lato w pełni nie należy zatem zapominać o zagrożeniach pogodowych, a co za tym idzie ich skutkach w postaci podtopień i powodzi dlatego m.in. o skutecznej ochronie przeciwpowodziowej w praktyce będą mówić eksperci z Pietrucha International, którzy zaprezentują m.in. dla służb zarządzania kryzysowego mobilne systemy ochrony przeciwpowodziowej IBS. Ewakuacja, właściwe oznakowanie dróg ewakuacyjnych to kolejne ważne tematy sesji warsztatowych. Uczestnicy dowiedzą się m.in.:

  • jak skutecznie i inteligentnie kierować ewakuacją za pomocą innowacyjnego oświetlenia awaryjnego (Oświetlenie dynamiczne marki Hybryd jako przykład inteligentnego kierowania ewakuacją to m.in. jeden z ważnych elementów skutecznej ewakuacji),
  • jak zabezpieczyć drogi ewakuacyjne przed zadymieniem,
  • dlaczego tak ważna jest kontrola i sterowanie w systemach wentylacji pożarowej.

Warsztaty zakończy panel dyskusyjny z udziałem gościa honorowego, eksperta w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego dra inż. Dariusza Ratajczaka, które poprzedzi omówienie kryteriów doboru środka gaśniczego do Stałych Urządzeń Gaśniczych stosowanych do zabezpieczeń pomieszczeń i ich zasad działania w czasie pożaru przygotowany przez doradców z PLISZKA Fire Protection Engineering. W całodziennej strefie Testów Fire na uczestników czekać będzie spora dawka pokazów m.in. wielofunkcyjna centrala sterująca urządzeniami ppoż. w systemach kontroli rozprzestrzeniania się dymu i ciepła Control System Engineering, czy przygotowany przez producenta D+H Polska pokaz oddymiania i naturalnej wentylacji. Zapoznać się będzie można m.in. z napędami do stolarki okiennej i drzwiowej, systemami sterowań i zamknięć przeciwpożarowych, sygnalizacji pożarowej czy urządzeniami sterująco-zasilającymi w systemach oddymiania pożarowego oraz wentylacji bytowej. Na uczestników warsztatów czekać będzie Poradnik Instalacje oddymiania grawitacyjnego oraz konsultanci techniczni – przedstawiciele producentów.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne objęte rezerwacją miejsc z uwagi na limitowaną liczbę miejsc z uwagi na charakter szkoleniowy wydarzenia.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny na stronie organizatora: www.dndproject.com.pl.

Jak wziąć udział w AKADEMII|FIRE?

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie organizatora lub zarejestrować się telefonicznie pod nr 22 678 58 25.

Zarezerwuj miejsce on-line: rejestracja online.

Zapraszamy
Bezpośr. inf. DND Project

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony