Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Rejestratory autonomiczne serii 1093/04x

Printer Friendly and PDF

Coraz większą popularnością wśród klientów Miwi-Urmet cieszą się rejestratory autonomiczne serii 1093/04x. Seria zawiera urządzenie ośmiokanałowe (1093/040) oraz dwa szesnastokanałowe (różniące się parametrami zapisu - 1093/041, 1093/045). Zaimplementowany nowoczesny format kompresji H. 264 zapewnia wyjątkowo wysoką jakość zapisanego materiału oraz wysoką rozdzielczość, nawet przy 25 kl./s dla każdego kanału.

Model 1093/045 pozwala na rejestrację każdego z szesnastu kanałów wideo z rozdzielczością DCIF (528 x 384 pikseli) przy 25 kl./s (dla każdego kanału) oraz jednoczesny zapis szesnastu kanałów audio. Dzięki takiej funkcjonalności urządzenia te mogą być stosowane w monitoringu imprez masowych, na stadionach, w obiektach wojskowych, jako punkty rejestracji w monitoringu miejskim. Rozbudowane oprogramowanie sieciowe umożliwia podgląd obrazów z kamer poprzez sieć TCP/IP z wielu rejestratorów jednocześnie. Możliwe jest skonfigurowanie dwóch różnych strumieni trafiających do sieci. Jeden strumień może przesyłać obraz wysokiej rozdzielczości do sieci LAN, natomiast drugi, o niskich parametrach, pozwala na zdalny podgląd w sieci WAN (Internet), przy małym obciążeniu pasma.

  Image 

 

Urządzenia serii 1093/04x zapewniają oddzielne harmonogramy dla zapisu, detekcji ruchu, wejść alarmowych, utraty sygnału wideo. Konfiguracja rejestratorów odbywa się za pomocą przejrzystego menu obrazkowego, które pomimo swojej obszerności pozwala na szybkie osiągnięcie biegłości w posługiwaniu się rejestratorem. Do sterowania zdalnego służą dwa typy sterowników z joystickiem - 1090/046 (2D) oraz 1090/048 (3D).

Nowoczesny format zapisu H.264 gwarantuje bardzo wysoką jakość archiwizowanego obrazu przy bardzo dobrej kompresji, co w połączeniu z zarządzaniem harmonogramami oraz możliwością indywidualnej konfiguracji rozdzielczości i liczby klatek rejestrowanych dla każdego kanału pozwala na osiągnięcie długiego czasu rejestracji. Do rejestratora można podłączyć (wewnątrz) aż osiem dysków twardych. Dodatkowo urządzenie pozwala na zdalną rejestrację na zewnętrznych serwerach NAS.

Wspomniane wcześniej oprogramowanie sieciowe pozwala na połączenie się z wieloma rejestratorami jednocześnie i obserwację obrazów z wielu kamer. Kamery mogą być wybrane do podglądu z różnych urządzeń. Użytkownik ma możliwość zdefiniowania wielu grup kamer i podgląd obrazów z tych kamer w podziale na sekwencje (np. obrazy z szesnastu kolejnych kamer co dwadzieścia sekund). Operator z odpowiednimi uprawnieniami może zdalnie dokonywać zmian w konfiguracji rejestratora oraz odtwarzać czy pobierać zapisane materiały. Przeglądarka do eksportowanych lub pobieranych plików wyposażona jest w funkcję weryfikacji autentyczności plików wideo, co pozwala łatwo przygotować i przedstawić materiał dowodowy dowolnym służbom.

 Image  

 

Dodatkowo opracowywane jest oprogramowanie do centralnego zarządzania systemem monitoringu wykorzystującym rejestratory serii 1093/04x, które pozwoli na wyświetlanie obrazów ze 100 kamer jednocześnie, na jednym monitorze, które będzie współpracować z dodatkową kartą PC, dysponującą czterema wyjściami monitorowymi (do monitorów z wejściami BNC), i umożliwi realizację funkcji wirtualnej krosownicy (operator będzie miał możliwość podglądu obrazu z dowolnej kamery na wybranym monitorze analogowym). Oprogramowanie pozwoli również na tworzenie aktywnych map lokalizacji oraz zapewni obsługę zdarzeń alarmowych z ich wizualizacją na planach obiektów. Możliwość dokonywania dodatkowego zapisu obrazów na komputerze stanowiącym centrum zarządzania gwarantuje wyższy poziom funkcjonalności systemu dozoru wizyjnego oraz znacząco zwiększa bezpieczeństwo danych.

Dzięki swym unikatowym cechom rejestratory serii 1093/04x są wyjątkowo atrakcyjne. Oferują wiele możliwości, mają dobre parametry, a ich cena, zważywszy na poziom rozbudowania tych urządzeń, nie jest wygórowana. Sprawdzają się w obiektach wysokiego bezpieczeństwa (obszary wojskowe, banki, służby bezpieczeństwa), w monitoringu miejskim, monitoringu imprez masowych (duża szybkość zapisu i wysoka rozdzielczość), spełnią też oczekiwania bardziej wymagających inwestorów prywatnych - firm i użytkowników indywidualnych.

Tomasz Szymałkowski
MIWI-URMET 

Zabezpieczenia 1/2007 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony