Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Nowa seria rejestratorów Ganz

Printer Friendly and PDF

Oferta GANZ poszerzyła się w ostatnich miesiącach o nową serię rejestratorów cyfrowych DIGIMASTER, które reprezentują nowoczesne, stabilne i funkcjonalne rozwiązanie cyfrowej rejestracji wizji i fonii w systemach CCTV. Co więcej, urządzenia te oferowane są w atrakcyjnych cenach, oczywiście przy zachowaniu wysokiej jakości i profesjonalizmu, jak przystało na produkty GANZ.

Przemyślane i logiczne menu w wersji polskiej sprawia, że obsługa tych urządzeń jest bardzo intuicyjna i prosta. Rejestratory wykorzystują kompresję MPEG4 w rozdzielczości maksymalnej 4CIF, co jest gwarancją bardzo dobrej jakości rejestrowanego obrazu. Szybkość odświeżania obrazów wynosząca 400 klatek/s gwarantuje satysfakcjonujący efekt podglądu nawet w trybie podziału ekranu 4x4. Urządzenia obsługują maksymalnie trzy dyski wewnętrzne typu IDE o pojemności 3x500 GB. Ponadto, porty USB 2.0 pozwalają na podłączenie dodatkowych macierzy dyskowych, jak również mogą służyć do wykonania kopii danych na dowolny nośnik USB.

Każdy model z serii DigiMaster (4-, 8- i 16-kanałowy) jest wyposażony w cztery kanały audio, dające możliwość jednoczesnej rejestracji dźwięku z czterech niezależnych mikrofonów. Cechą wyróżniającą te urządzenia jest możliwość transmisji audio poprzez sieć LAN w obu kierunkach, tzn. zarówno z rejestratora do komputera z zainstalowaną aplikacją GANZ CLIENT, jak również ze stacji CLIENT do rejestratora. W praktyce daje to możliwość podsłuchu na żywo oraz odtwarzania nagranego zdalnie dźwięku poprzez sieć LAN, jak również nadawanie np. poleceń głosowych ze stacji centralnej do monitorowanego obiektu.

Rejestratory nadają się idealnie do systemów monitoringu z obsługą wielodostępową, ponieważ są wyposażone w cztery niezależne wyjścia monitorowe typu SPOT, konfigurowane niezależnie. Ponadto, sygnał wideo dla monitora głównego jest dostępny w trzech standardach z odpowiednich wyjść: VGA, BNC, S-Video.

Bogate możliwości systemowe zapewniają również wyjścia alarmowe. Np. w modelu 16-kanałowym jest dostępne 16 niezależnych wyjść alarmowych NO/NC konfigurowanych indywidualnie. Co więcej, wyjścia alarmowe można aktywować zdalnie z poziomu aplikacji GANZ CLIENT.

Omawiając rejestratory DigiMaster, nie sposób pominąć kwestii obsługi telemetrii. Otóż urządzenia te są wyposażone w port RS485, a do samego systemu zostało zaimplementowane ponad 30 protokołów PTZ różnych producentów. Tak więc obsługa kamer PTZ nie stanowi problemu, zarówno bezpośrednio z panelu przedniego lub za pomocą pilota, jak również zdalnie poprzez sieć LAN. Rejestratory DigiMaster są kompatybilne z konsolą ZCA-SC201, co stanowi istotne uzupełnienie systemu.

Programowanie nagrywania w rejestratorach DigiMaster to kolejna mocna strona tych urządzeń. Zaczynając od omówienia harmonogramu (w opcji dzienny/tygodniowy), należy nadmienić możliwość indywidualnej konfiguracji trzech parametrów (prędkość nagrywania, rozdzielczość, jakość) oddzielnie dla każdej kamery z dokładnością do jednej godziny w skali czasowej. Taką konfigurację można przeprowadzić dla czterech różnych trybów nagrywania: ciągłego, alarmowego, detekcji ruchu i napadowego. Komentarza wymaga ten ostatni, tzw. „napadowy" tryb nagrywania. Otóż rejestrator posiada przycisk napadowy na przednim panelu oraz na pilocie IR (jest również dostępne odpowiednie gniazdo do zdalnego wyprowadzenia takiego przycisku). Natomiast w ustawieniach systemowych rejestratora jest odpowiednie menu do konfiguracji parametrów nagrywania dla trybu napadowego. W praktyce znajduje to zastosowanie w systemach z ciągłym nadzorem operatora, który w sytuacji alarmowej może w prosty sposób wyzwolić w rejestratorze nagrywanie „napadowe".

Menu odtwarzania nagrań jest rozwiązane w sposób idealny dla operatora. Kalendarz nagrań wyświetla dni w formie osi czasu z nagraniami z każdej kamery, oznaczonymi odpowiednim kolorem w zależności od trybu nagrania. Jest to optymalna metoda odtwarzania ułatwiająca użytkownikowi wyszukiwanie nagrań, a jednocześnie obrazująca w przejrzysty sposób zawartość dysków twardych.

Oprogramowanie klienckie do zdalnego monitorowania i obsługi rejestratorów DigiMaster jest dostępne w komplecie z urządzeniem. Program pozwala m.in. na tworzenie grup rejestratorów i jednoczesne łączenie się z utworzonymi grupami.

Generalnie, aplikacja kliencka umożliwia pełną kontrolę oraz zdalną konfigurację rejestratora, oczywiście w zależności od uprawnień użytkownika. Możliwe jest też wykonywanie kopii danych zdalnie poprzez sieć na lokalny dysk komputera.

Reasumując, zarówno funkcjonalność, prostota obsługi, jak i stabilność oraz pewność pracy tych urządzeń daje wystarczające argumenty przemawiające za tym, aby rejestratory DigiMaster znalazły się w profesjonalnych systemach CCTV. Oczywiście urządzenia te są objęte 3-letnią gwarancją, podobnie jak pełna oferta CBC.

Dostępne modele:

DR16N-CD (16-kanałowy)

DR8N-CD (8-kanałowy)

DR4N-CD (4-kanałowy)

 

Krzysztof Skowroński
CBC (Poland)

Zabezpieczenia 5/2007

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony