Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

ONVIF wprowadza nowy profil T

Printer Friendly and PDF

ONVIF, jako globalna organizacja stawiająca sobie za cel ujednolicenie metod przesyłu danych w sieciowych systemach zabezpieczeń technicznych, ogłosiła właśnie zakończenie prac nad nowym profilem T standardu ONVIF, z rozszerzonym zestawem funkcji do strumieniowej transmisji obrazów i analizy metadanych. Profil T oferuje również możliwość kompresji metodą H.265, która jest szczególnie efektywna w przypadku danych z kamer o wysokiej rozdzielczości i ujednoliconą obsługę wejść i wyjść akustycznych oraz sterujących.

Profil T standardu ONVIF pozwala na wykorzystanie nowej usługi multimedialnej, zapewniającej jednoczesną obsługę zarówno kodeków wizyjnych H.265, jak i H.264. Daje to możliwość łatwiejszego wprowadzania na rynek nowych kodeków dźwięku i obrazu, co jest istotne dla branży która wciąż się rozwija. Profil T pozwala zwiększyć skuteczność kompresji obrazów metodą H.265, co przekłada się na mniejsze wymagania dotyczące pojemności pamięci masowych i przepustowości łączy – tym samym zmniejszeniu ulegają całkowite koszty posiadania systemu.

Profil T jest doskonałym przykładem tego, w jaki sposób organizacja ONVIF wykorzystała postęp technologiczny w swoich pracach, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom branży zabezpieczeń wizyjnych – powiedział Per Björkdahl, przewodniczący komitetu sterującego ONVIF. – Oprócz obsługi kompresji metodą H.265 profil T standaryzuje funkcje analityczne, strumieniowanie metadanych i inne ważne funkcje, które spełniają obecne i przyszłe wymagania użytkowników końcowych, integratorów systemów i konsultantów.

Nowy profil T wykorzystuje standardowe typy zdarzeń i zapewnia, że wizyjne systemy dozorowe oraz inne aplikacje związane z zarządzaniem, korzystają z tego samego zestawu zdarzeń, niezależnie od marki zastosowanych kamer. Dotyczy to także obsługi wejść i wyjść akustycznych, alarmowych oraz pomocniczych (cyfrowych i przekaźnikowych). Profil T umożliwia wybór fragmentu obrazu przeznaczonego do analizy, oraz uwarunkowanie tego wyboru od działania usług analitycznych. Ponadto profil T zapewnia transmisję strumieniową metadanych, w tym danych analitycznych i danych dotyczących zdarzeń.

Organizacja ONVIF, założona w 2008 roku, jest wiodącym i uznanym forum branżowym, dbającym o interoperacyjność produktów sieciowych, stosowanych w technicznych systemach zabezpieczeń. Organizacja dysponuje globalną bazą firm działających w tej branży, ma też wytypowanych ponad 10 000 produktów zgodnych z odpowiednim profilem.
ONVIF oferuje:

  • Profil S do strumieniowego przesyłania obrazów;
  • Profil G do rejestracji i przechowywania obrazów w urządzeniach peryferyjnych;
  • Profil C do obsługi wizyjnych systemów kontroli dostępu;
  • Profil A do obsługi wizyjnych systemów kontroli dostępu o rozszerzonej konfiguracji;
  • Profil Q do obsługi urządzeń gotowych do natychmiastowego wykorzystania;
  • Profil T do zaawansowanej technicznie obsługi transmisji strumieniowej.

ONVIF kontynuuje współpracę ze swoimi członkami w celu zwiększenia liczby interoperacyjnych produktów sieciowych, dostępnych na rynku zabezpieczeń wizyjnych, zgodnych ze specyfikacją ONVIF.

Więcej informacji na temat produktów zgodnych z ONVIF, firm członkowskich tej organizacji i ich modeli zgodności można znaleźć na stronie internetowej ONVIF: www.onvif.org.

Bezpośr. inf. ONVIF
Tłumaczenie: Andrzej Walczyk
Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony